דמות לדוגמא – פאלאס אתנה

pallas_athena_or_armoured_figure_by_rembrandt_harmensz-_van_rijn

Pallas Athena – Rembrandt

בתמונה: פאלאס אתנה של רמברנדט, כאזכור למקור הדמות.

פרטים כלליים

 • שם אנושי: אלינה פיוטר | גיל: 27 | שפות: יוונית, אנגלית, עברית
 • אגדה: פאלאס אתנה
 • מקור: מחזור השירה ההומרי
 • שיוך: מיתוס
 • מבקר: מא'אט

רקע ומשיקים:

אלינה

[27] נולדה כתוצאה מהפריה חוץ-גופית לאם-פונדקאית בתוכנית מיוחדת שזכתה לקוד 'אולימפוס' במסגרת מחקר במימון פרטי[1]. המשקיע, זנון פיוטר[2] – איל פטנטים ממותגי משקאות אנרגיה, תרם את חלקו לפרויקט וכעת הוא האפוטרופוס החוקי היחיד של אלינה.. שערה הבהיר של אלינה מהווה עדות אילמת לעובדה שג'ינה פיוטר, אשתו של זנון אינה האם הביולוגית.

כילדה, הייתה אלינה אגרסיבית ופעלתנית, לרוב למגינת רוחם של הוריה שקיוו לילדה שקדנית יותר – דבר שלא הפריע לה למצוא כל פינה ולטפס על כל ארון. חבריה למשחק היו אולי מועטים, אבל היא נהנתה מהכלבים שגידל אביה – שלישייה פרועה למראה שעלתה עם המשפחה לארץ ישראל כשהייתה אלינה כבר בת 8.

לגדול במשפחה שכזאת, עם דרישות מחמירות במיוחד בכל תחומי הלימודים, ומחסום השפה בבית הספר לטבע היווה לא מעט מהקשיים שאליהם נחשפה. השנים ריככו מעט את ההלם מהמעבר לארץ החמה והמוזרה. השאיפה למצוינות שהציגה אשתו של זנון כתנאי לכל גילוי של חיבה צינן מצידו את היצרים היותר אלימים של המתבגרת ואלינה העדיפה לראות בשירות בצה"ל הזדמנות להוכיח את עצמה מעבר לכל ספק.  על אף הריחוק ששרר בין השתיים בתקופת ילדותה של אלינה, הדבקות שהראתה באימוני כושר קרבי וקרב מגע היה יוצא דופן[3].

עם 'רעל' בעיניים היא התמיינה ליחידת קרקל, וסיימה מסלול אימונים בהצטיינות כשהיא מסומנת כקצינה לעתיד כבר כשהייתה בצוות 'חניתה' בפלוגה הוותיקה. עם פציעות מינימאליות ומוראל גבוהה. חמש שנים בצה"ל, עם הכשרה מלאה וקורס קצינים[4]. אלינה שזרה כמה קשרי ידידות לעתיד אבל בלחץ ההורים [בין השאר] וכמיהה לעתיד אקדמי, בחרה שלא להמשיך את השירות מעבר לדרגת סגן. עם זאת, הניסיון מבצעי בגזרת מצרים עשו את המעט שעוד נותר כדי לעצב את אלינה מנערה לטיפוס לוחמני ואגרסיבי. החיים האזרחיים השיבו מלחמה שערה, כמובן.

הלימודים במרכז הבינתחומי בהרצליה במנהל עסקים היוו אתגר סביר, כל עוד שמרה על כושר מספק וחזרה למילואים כל כמה חודשים. למרות הריחוק הכלכלי, האישי והחברתי שחשה אלינה עם הקולגות בספסל הלימודים – לא היו טיעונים או מטענים מיוחדים. היא המשיכה עם הניווטים במדבר במקביל לדחיית הצעות למיניהן למערכות יחסים מכל הסוגים. בשלב הזה של חייה, החליטה על עצמה כא-מינית ואפשרי כי גם הייתה א-רומנטית. לא שהתנגדה לפרטנרים מכל הסוגים כשותפים לתחביבים – את עצמה העדיפה להעסיק בחייה שלה ואת העצמאות האישית שכבר הפכה להרגל.[5]

את האתגר המהותי האחרון מצאה כשותפה זוטרה בפרוייקט הייטק העונה לשם 'הינשוף'[6] – פיתוח של דגם מזל"ט זעיר לשימוש כוחות יבשה כמערכת סיור נישאת לחי"ר לצורכי תמרון וחוזי בפעילות לילה. נאת מראה ובהירת שיער, אלינה משמשת הן כפרצופו של הפרוייקט והן כמנהלת העסקית שלו ובין כל זה לדברים אחרים עדיין מוצאת את הזמן להתנדב בהדרכת קרב מגע לנשים במסגרת מלגה לתואר השני[7]. כל זה היה נוח ומאתגר במידה הראויה עד שלפני שישה חודשים החלו החלומות המוזרים בהם שקעה אל מציאות אחרת, מלאה בענקים בעלי אלף נחשים כרגליים וגיבורים שמתחרים על ברכתה.

ואז מא'אט הגיע לבקר. כאן, בעולם האמיתי ושכנעה אותה שלא רק שהיא לא מאבדת את השפיות, אלא שהיא לא לבד.

תיאור מעטה אגדה

פריטי לבוש: שרשרת מוזהבת עם מדליון בדמות ינשוף. אלינה תמיד חמושה בכלי דקירה זה או אחר.

פרטים נוספים: אלינה אפופה תמיד אווירת דריכות מתוחה, קפיצית משהו – הלבוש שלה אף פעם לא בדיוק באופנה, אבל לרוב משרה תחושה רשמית ומאופקת.

משיקי האגדה

 1. לידה שאיננה טבעית, ללא אם ברורה – פלאס אתנה נולדה מראשו של זאוס בעקבות מכתו של הפיסטוס, כשהיא חמושה מכף רגל ועד ראש.
 2. זנון, זאוס-יופיטר האב – אביה של אתנה הוא זאוס, מלך האלים שבאולימפוס. זנון הוא תרגום מודרני ליופיטר או זאוס.
 3. אתנה ניקאייה – אתנה כבעלת הניצחון, חזקה בגוף ובנפש לפי כל המדדים.
 4. אתנה פרומאכיה – אתנה המובילה למלחמה, קצינה ולוחמת בצה"ל.
 5. אתנה הבתולה – ללא צורך בהסבר. אלינה בתחילת המשחק עדיין לא הייתה מעורבת בשום מערכת יחסים רצינית.
 6. הינשוף כסמל לחכמה נבואית – מערכת ה'ינשוף' היא מערכת חוזי מעופפת, ניידת, עם מטעד המיועד לחוזי לילה ולשידור אחורה לכוחות טקטיים.
 7. מגינת הנשים – אלינה עוסקת בהדרכת נשים בכישורי-חיים.

עוגני אגדה

 1. המקום בו נוצרה אתנה – אולם הכס של זאוס
 2. קסדת מלחמה מארד מוברש – או על אתנה עצמה או על גיבור כלשהוא
 3. חנית זהב מוכתמת בדם מופיע כחלק מהסיפור
 4. שלוש נשים המייצגות את אחיות הגורל
 5. פגישה עם גיבור אחר מאגדות המיתולוגיה היוונית – תמיד יהיה גיבור נוסף בעלילה
 6. ינשוף בעל כנפי כסף המופיע בסיפור כמוטיב חוזר
 7. יריב ג'יגאנט שאי אפשר להביס בקרב רגיל, אלא רק בעזרת תחבולה.
By | 2016-12-26T10:04:26+00:00 נובמבר 15th, 2016|סיפורי אווירה, עולם המערכה|
טוען...