כוחות – נקרומנטיקה

זה חי!

טווח: קרוב

מטרה: גופה בינונית או קטנה מכך

משך: יום

התנגדות: לא

דרוג עוצמה: 10

השפעה: גופה אחת, במצב של שלד פחות או יותר שלם, או מצב ריקבון כלשהו, קמה ומצייתת להוראות מחשבתיות של הדמות. לגופה אין רצון משלה, אין שכל, אין יכולת דיבור – אך יש יכולת לציית להוראות שהיא מקבלת בכפוף למגבלות אלו.

הגופה המהלכת יכולה לקיים עד שלוש הוראות במקביל, בתנאי שהדבר אפשרי פיזית. הדמות יכולה להחליף הוראות אלו לרצונה [החלפת כל הוראה דורשת פעולה מכוונת נפרדת]. גופות לא זוכרות ידע מחייהן, ולמעשה, אין בהן תהליכים מחשבתיים כלל וכלל. בסוף היום, הגווייה נופלת על מקומה, חסרת חיים.

זומבי

טווח: קרוב

מטרה: יצור חי בינוני או קטן מכך

משך: יום

התנגדות: כן

דרוג עוצמה: 14

השפעה: יש להצליח בדרוג [אמפתיה ועוד רצון] כנגד [מדיטציה ועוד חוסן]. אם המטרה הצליחה להתנגד, לא קורה דבר. אם המטרה נכשלת, היא לוקה במגיפת זומבים קלאסית: העור מחוויר, העיניים בולטות, מתפתחת תשוקה עזה לנשוך אחרים, המטרה נעשית חזקה ואלימה יותר, רעבתנית ופרועה יותר [פלוס שתיים לכוח ולחוסן, מינוס שלוש לזריזות, מיומנות ואבחנה, למדנות יורדת לאפס, מיקוד ורצון עומדים על חמש כל אחד].

גרוע מכל, אם היצור הרעבתן נושך אחרים והם שורדים, הם צריכים להציל או שיידבקו במחלה בעצמם למשך שארית היום [ויכולים להפיץ הלאה, אך המחלה חולפת אצל כולם בסוף היום]. לזומבי אין כל בעיה לתקוף את יוצרו, אך במועד יצירת הזומבי, היוצר יכול לתת לזומבי הוראה אחת ספציפית ["עשה כל מה שאני אומר" איננה הוראה ספציפית, אלא דרישה למלא אינספור הוראות], והזומבי יעשה כמיטב יכולתו למלא אותה, תוך שהוא נמנע, באינסטינקט, מחורבן עצמי. זומבי הוא ערמומי, אך לא עושה שימוש בכלים או בכוחות. זומבי חסין לסוגסטיה ודלוזיה.

סיאנס

טווח: קרוב

מטרה: עצם אחד, שבתקווה קשור משמעותית לרוחו של מישהו תבוני ומת

משך: סצנה

התנגדות: כן

שימושים: 3

דרוג עוצמה: 8

השפעה: הדמות נוגעת בחפץ. אם החפץ קשור במידה של חשיבות למישהו מת, ניתן לנסות לדבר עם רוח הרפאים. אם הקשר בין החפץ למת היה קשר משמעותי אך מרוחק, יש לעבור דרוג אתגר של 19 עם [אמפתיה ועוד רצון]; אם הקשר היה משמעותי ורציף, דרוג האתגר הוא 16, ואם הקשר היה משמעותי ואישי מאוד, דרוג האתגר הוא 12.

עם מה בדיוק מדברים? שאלה טובה. רק זה שעורך את הסיאנס שומע את הרוח, ורוחות שכאלו נוהגות לתקשר בצורה משונה למדי, כאשר ברקע נשמעים רעמי סערה. לרוחות יש לרוב סדר דברים משלהן, והן מסוגלות לשקר ומסוגלות לבוא בדרישות ותביעות שונות ומשונות. ועדיין, לו הודיני היה חי, הוא היה נאלץ לשלם את הפרס שהבטיח לזה שאכן יוכל ליצור קשר עם המתים….

שימור

טווח: קרוב

מטרה: גופה, לא משנה כמה גדולה או קטנה או מאיזו עדה

משך: יממה

התנגדות: לא

דרוג עוצמה: 3

השפעה: גופה אחת, החל ממצב טרי לגמרי ועד מצב שלד, נשמרת בדיוק כפי שהיא, ללא כל התדרדרות במצבה. כוח זה לא עובד על יצורים חיים, אבל יכול, למשל, לשמור מישהו במצב של 'בדיוק מת ומועמד להחייאה' במשך יום שלם.

ערפד

טווח: מגע

מטרה: גופה של יצור בגודל בינוני ומטה של משהו שהיה לו דם חם.

משך: תמידי

התנגדות: לא

דרוג עוצמה: 30

השפעה: מפעיל הכוח זקוק לגופה של מישהו שבדיוק מת ומועמד להחייאה [שעה מן מוות לכל היותר]. השימוש בכוח משיב את הגופה לחיים עצמאיים, כערפד: בונוס של שתיים לכל התכונות להוציא למדנות, אך מיקוד ורצון שניהם סובלים ממורשת של 'נקודת תורפה' בנוכחות של דם, והערפד צריך לבדוק [מדיטציה ועוד מיקוד] כנגד אתגר עולה והולך [כתלות בכמה זמן הוא חשוף לדם וכמה זמן לא שתה דם], אם אינו פורץ במסע-דמים של לגימת דמם של אחרים.

אם לערפד היו כוחות מיוחדים טרם מותו, אלו נשמרים. אור שמש ישיר מהווה 'חולשה קטלנית' לכל תכונות הערפד. וכמובן שהוא חייב להיזון מדם [התייעצו במנחים לפרטים מדויקים על אודות המפלצת שיצרתם מן הקבר פשוט כי לא יכולתם לוותר על הכלב האהוב שלכם, פלאפי-באני].

ליוצרו של הערפד אין כל כוח מיוחד עליו או חסינות מפניו. עם זאת, בזמן שהערפד נוצר, ניתן לתת לו עד שלוש הוראות/מטרות ספציפיות ["עשה כל מה שאני אומר" איננה הוראה ספציפית, אלא דרישה למלא אינספור הוראות] שאותן הערפד ישתדל למלא כמיטב יכולתו תוך הישמרות מחורבן עצמי.

הערה: יש גרסאות אחרות לכוח הזה, כגון זו שמרימה ישות בתור מומיה או רוח רפאים. מומיות לא סובלות מנקודת תורפה בנוגע לדם, אבל נראות הרבה פחות אנושיות מערפד, ואילו רוחות רפאים חסרות כל ממשות. התייעצו במנחים לפרטים.

מעגל החיים

טווח: מגע

מטרה: יצור חי

משך: מיידי

התנגדות: כן

שימושים: 2

דרוג עוצמה: 13

השפעה: במגע יד [אם המטרה מתחמקת אזי צריך לפגוע, לרוב בדרוג של מכות ועוד מיומנות למול דרוג חמיקה], ובמידה ודרוג [אמפתיה או רפואה ועוד מיקוד] של מפעיל הכוח גבוה מדרוג [מדיטציה או רפואה ועוד חוסן] של המטרה, המטרה מזדקנת ב- 12 שנים, ואם המטרה ומפעיל הכוח הם מאותו מין [אך לאו דווקא אותו מגדר], מפעיל הכוח נעשה צעיר ב-3 שנים.

להזדקנות פתאומית יש מגוון השפעות אפשריות, עד וכולל מוות מזיקנה, אך מידית הדבר גורם לאובדן שתי פעולות [במהלך הסיבוב הנוכחי ו/או הבא], ולכך שבמשך שני סיבובי קרב הישות המזדקנת תפסיד יוזמה.

מתנת דמים

טווח: מגע

מטרה: יצור חי

משך: יום

התנגדות: כן

דרוג עוצמה: 7

השפעה: הדמות מקיזה מעט מדמה במחיר נקודת בריאות. במגע הדמות יכולה להעביר את האפקט החיובי או השלילי של מורשת על טבעית אחת שהדמות נושאת ששוויה עד 4 נקודות מורשת [או זהב]. המטרה נהנית או סובלת מן המורשת החדשה כאילו הייתה היא הדמות עצמה למשך סצינה, אך הדמות שהעניקה את ההשפעה לא מפסיקה להיות מושפעת מן המורשת העל-טבעית.

By | 2017-05-27T13:39:52+00:00 פברואר 19th, 2017|כוחות, סיסטם|
טוען...